Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo do odliczenia VAT w związku z remontem zabytkowego budynku

19 lutego 2019 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Interpretacja Wydatki związane z projektem dotyczą zarówno działalności gospodarczej opodatkowanej VAT, jaki zwolnionej od VAT, także innej niż gospodarcza, 
a wnioskodawca nie ma możliwości przypisania tych wydatków w całości do działalności gospodarczej. Janina Fornalik

 

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 28 stycznia 2019 r. (sygn. 0112-KDIL2-2.4012.609. 2018.2.AP) rozstrzygnął kwestię prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących poniesione wydatki na remont zabytkowego budynku. Gmina wskazała we wniosku o interpretację, że poniosła wydatki na remont budynku, w którym mieszczą się biblioteka, przedszkole, apteka i 10 lokali mieszkalnych.

Projekt renowacji został dofinansowany na podstawie umowy z urzędem marszałkowskim w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Budynek wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków oraz do wojewódzkiego rejestru zabytków jako składnik historycznego układu urbanistycznego miejscowości. W ramach projektu wykonano ocieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i  drzwiowej oraz renowację elewacji.

Biblioteka jest gminną instytucją kultury, posiadającą osobowość prawną i otrzymującą środki na funkcjonowanie z budżetu JST. Publiczne przedszkole realizuje wyłącznie zadania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11285

Wydanie: 11285

Spis treści
Zamów abonament