Nowe mieszkania, osiedle na terenie starej gorzelni i lokale na wynajem
Zamierzamy wybudować największy obiekt co-livingowy w Europie – zapowiada Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.
Jak pan ocenia wejście firmy na polski rynek?
Firma YIT działalność w Polsce rozpoczęła w II kwartale 2016 r. od inwestycji Nordic Mokotów. Jako pierwszy pracownik polskiego oddziału firmy mam przyjemność budować zespół – dziś to ok. 25 osób. Portfolio projektów obejmuje 80 mkw. PUM (powierzchni użytkowej mieszkań).
Wejście na polski rynek fińskiego dewelopera YIT jest dowodem, że cierpliwa praca, konsekwencja w działaniu i wytrwałość pozwalają rozwinąć biznes praktycznie od zera i świętować pierwsze sukcesy już po dwóch–trzech latach.
Co jest najtrudniejsze w tym biznesie?
Dziś najtrudniej jest pozyskać grunty pod inwestycje, zatrudnić i utrzymać wartościowych pracowników. Rynek pracy jest bardzo konkurencyjny. Zmagamy się też, jak wszystkie firmy w branży, z wysokimi kosztami budowy oraz z procedurami administracyjnymi. Poza tym rynek deweloperski wspomagają wysoki wzrost gospodarczy, stabilne i niskie stopy procentowe oraz perspektywa ich utrzymania na obecnym poziomie, wysoka dynamika wzrostu wynagrodzeń i wzrost siły nabywczej klientów. Prowadzenie tego biznesu w Polsce jest w pewnym sensie torem z wieloma przeszkodami, ale działając profesjonalnie, można liczyć na ich pokonanie i w konsekwencji dobre...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta