Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konferencja zagranicą to nie praca

16 maja 2019 | Kadry i Płace | Katarzyna Gospodarowicz

Jeśli polski pracodawca wysyła zatrudnionego obywatela Ukrainy do innego kraju europejskiego, w którym ten nie ma świadczyć pracy, ten wyjazd nie kwalifikuje się jako delegowanie. Katarzyna Gospodarowicz radca prawny, partner w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając (SDZLEGAL SCHINDHELM)

 

∑ Na uczelni zatrudniamy do pracy przy projekcie naukowo-badawczym obywatela Ukrainy (stanowisko naukowo-techniczne). Ma on umowę o pracę, ważną wizę oraz zezwolenie na pracę z urzędu pracy (jest u nas trzy miesiące; w najbliższym czasie złożymy dokumenty o pozwolenie na pracę do urzędu wojewódzkiego). Czy taką osobę możemy wysłać w podróż służbową za granicę? Chodzi o udział w konferencji naukowej na terenie Niemiec. – pyta czytelniczka.

To zależy od charakteru wyjazdu. Jeśli pracownik w związku z udziałem w konferencji będzie świadczył pracę w Niemczech, konieczne będzie uzyskanie dla niego wizy „Vander Elst".

Legalny pobyt i praca w Polsce

Zacząć należy od wyjaśnienia obecnych podstaw legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce. Czytelniczka w pytaniu powołuje się na fakt posiadania przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11356

Wydanie: 11356

Spis treści
Zamów abonament