Mogłem zainwestować w Ubera
Naszym celem były projekty związane z technologiami i tego nie zmieniamy – mówi inwestor Łukasz Wejchert.
Skąd wziął się pomysł na zainwestowanie w amerykańską spółkę Beyond Meat, produkującą roślinne zamienniki dla wyrobów z mięsa, jak hamburgery czy kiełbaski?
W USA to teraz jeden z topowych trendów rynkowych, a zjawisko ograniczania mięsa w diecie na rzecz produktów roślinnych jest coraz powszechniejsze i ma same zalety. Jest to dla nas po prostu zdrowe, a przy tym ograniczamy cierpienie zwierząt hodowlanych. Do tego produkcja mięsa jest niesłychanie kosztowna pod względem choćby zużycia wody czy pasz, a jej zmniejszenie znacznie obniży też skalę emisji dwutlenku węgla do atmosfery i innych szkodliwych składników.
Tego rodzaju trendy obserwujemy i analizujemy w naszym wehikule inwestycyjnym i jeśli wzbudzają nasze zainteresowanie, wówczas chcemy się w nie włączyć poprzez inwestowanie w firmy będące odpowiedzią na tego rodzaju zjawiska.
W USA takie produkty spożywcze przeszły w kilka lat drogę od dość ekskluzywnej oferty z drogich restauracji do pełnej dostępności, także cenowej, pojawiają się już w sieciach fast food. Czy to też miało znaczenie?
W tej chwili w USA jest dwóch liderów produkcji roślinnych zamienników wyrobów z mięsa, właśnie Beyond Meat oraz Impossible Foods. Konkurują ze sobą dość mocno i obu obserwowaliśmy od jakiegoś czasu, aby postanowić, że warto w nich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta