Przyszłość w energetyce wytyczą konsumenci
Polska jako państwo powinna pójść drogą wielkich trendów po to, by stworzyć nową gałąź gospodarki i w przyszłości rywalizować z innymi krajami.
Niespójne strategie rządu, hiperregulacja energetyki, brak klastrów i słaby rozwój sieci opartych na prosumentach w ramach sharing economy – to główne przeszkody dla rozwoju nowoczesnej energetyki w Polsce.
„O technologiach przyszłości w energetyce" rozmawiali eksperci w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zgodnie podkreślali, że wielką wadą polskiej polityki energetycznej jest niespójność kluczowych dokumentów, strategii, jakie prezentuje rząd, np. „Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021–2030" z projektem PEP 2040.
Jakub Miler, dyrektor zarządzający InnoEnergy Central Europe, która jest największym w Europie akceleratorem w sektorze zrównoważonej energii i wspiera inicjatywy, które pozwolą zapewnić tańszą, czystszą i bezpieczniejszą energię, przyznał, że i z pozycji inwestora prezentowane założenia są na tyle rozbieżne, że trudno wykorzystać je jako...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta