W wielu zawodach coraz trudniej zmienić miejsce zatrudnienia
W ogłoszeniach o pracy publikowanych w polskim internecie nie widać na razie spodziewanego po wakacjach odbicia. We wrześniu ofert było najmniej od dwóch lat z powodu spadku liczby propozycji w przemyśle i w handlu.
Handlowcy i specjaliści od sprzedaży, inżynierowie i inni pracownicy w przemyśle – to oni, szukając pracy, najbardziej w ostatnich miesiącach odczuli oznaki słabnącej koniunktury. Mniejszy niż przede rokiem wybór internetowych ogłoszeń rekrutacyjnych widać jednak w III kwartale tego roku w większości zawodów i specjalności. We wrześniu kandydaci do pracy mieli do wyboru 186,7 tys. ofert zatrudnienia. To wciąż sporo, ale już prawie o jedną dziesiątą mniej niż rok wcześniej – wynika z udostępnionych „Rzeczpospolitej"danych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie i Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
Mniej ofert w handlu
Słaby wrzesień odbił się na wynikach całego III kwartału, podczas którego na portalach pracy opublikowano niespełna 574 tys. ogłoszeń, prawie o 5 proc. (29 tys.) mniej niż rok wcześniej. Jak ocenia autor analizy Robert Pater z Katedry Makroekonomii WSIiZ, osłabienie rekrutacji online widać już praktycznie w każdej branży i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta