Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Parkometr i Inwigilacja

08 lutego 2020 | Plus Minus | Michał Szułdrzyński
rysuje mirosław  owczarek
źródło: Rzeczpospolita
rysuje mirosław owczarek

Władze Warszawy z dumą podsumowały pierwszy miesiąc funkcjonowania nowych pojazdów kontrolujących, sprawdzających czy kierowcy wnoszą opłaty za parkowanie. W styczniu dwa takie samochody sprawdziły ponad 100 tys. pojazdów, a po weryfikacji danych nałożono ponad 12 tys. mandatów.

Od kilku lat wszystkie warszawskie parkometry wydają potwierdzenie opłaty jedynie po wpisaniu numeru rejestracyjnego zaparkowanego pojazdu. Dzięki temu system może sprawdzić, na jak długo kierowca opłacił postój. Zapłacić można również za pomocą aplikacji, dzięki czemu od razu w bazie danych są informacje, który pojazd parkuje legalnie, a który nie. Dzięki kamerom skanującym rejestracje zaparkowanych aut system przetwarza olbrzymie ilości danych. Rozpoznaje przy tym samochody mieszkańców posiadających specjalne uprawnienia do parkowania w pobliżu swych domów, podobnie jak pojazdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11578

Wydanie: 11578

Zamów abonament