Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Człowiek z wiekiem konserwatywnieje

08 lutego 2020 | Plus Minus
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa

Kryzys musi nadejść, ale prawda jest taka, że prawdziwe, bolesne reformy można przeprowadzić tylko w czasie kryzysu. Inaczej multimiliarderzy, firmy transgraniczne nie zrezygnują z tego, co mają - mówi Piotr Kuczyński, doradca gospodarczy Szymona Hołowni.

Plus Minus: Zawsze myślałem, że pan jest takim konkretnym lewakiem, a pan wylądował u Szymona Hołowni.

Jestem trochę lewicowy. Nazywali mnie jedynym czerwonym analitykiem w Polsce.

I jest pan u człowieka, który czerwony nie jest, wręcz przeciwnie.

Chciałbym zaznaczyć, że jak coś mówię, to jeszcze nie znaczy, że mówi to moimi ustami Szymon Hołownia. Umówiliśmy się tak, że mogę mówić swoimi słowami o swoich poglądach, ale zaznaczać, że kandydat się z nimi nie zgadza. Ewentualnie mówię, że będę coś doradzał. Nie jestem rzecznikiem prasowym kandydata na prezydenta.

Patrzę na książki w pana bibliotece i jedyna, która dotyczy wiary, to „Bóg urojony", czyli ateistyczny manifest. Myślę, że u Szymona Hołowni stoją inne książki na półce.

To było moje pierwsze zdanie, gdy stanąłem oko w oko z Szymonem Hołownią: „Proszę pana, jestem ateistą. Czy to panu nie przeszkadza?". Dowiedziałem się, że nie.

A panu nie przeszkadza jego religijność?

W jego programie ta religijność się nie mieści. Jak widzę, stara się zachować odrębność Boga od państwa. Że jest głęboko religijny? Póki takie poglądy kandydata nie przekładają się na moje życie, nie obchodzi mnie to. Zakładam, że Hołownia mówi prawdę.

A czytał pan jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11578

Wydanie: 11578

Zamów abonament