Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Węgiel nie dla Śląska

08 lutego 2020 | Plus Minus

J. i W. w jednym stali domu. J. był bratem Jakiego, a W. wnukiem Wałęsy. I to się nazywa JW Construction.

Klęska PiS jest coraz bliżej. Ale to nie sprawa sądów ich załatwi ani nie konflikt z Unią Europejską. ZUS zaczął kontrolować zwolnienia L4, a do państwa wróciło już 200 milionów złotych. Odebranej kasy nie wybaczy nawet najtwardszy partyjny beton.

Prezydent podpisał tzw. ustawę kagańcową. Według swoich zwolenników zrobił tak, jak należy, według przeciwników zrobił tak, gdyż jest prowadzony na krótkiej smyczy i postanowił założyć kaganiec innym. Jako że swój nosi z przyjemnością.

Opozycja przestrzega, a nawet alarmuje, że konsekwencją antysędziowskiej ustawy będzie zamrożenie środków z UE. I dobrze. Nie musimy ślepo naśladować Anglików, wychodząc z Unii. Możemy po prostu poczekać, aż Bruksela weźmie nas głodem.

Ku zaskoczeniu wszystkich prezydent zadecydował, że wystartuje w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja. W sumie uważamy to za zawracanie głowy. Jakby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11578

Wydanie: 11578

Zamów abonament