Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy badania techniczne własnych pojazdów MZK podlegają opodatkowaniu VAT?

25 lutego 2020 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Przeprowadzanie badań technicznych własnych pojazdów spółki przez jej jednostkę wewnętrzną nie podlega opodatkowaniu VAT, ani obowiązkowi udokumentowania fakturą VAT, bądź wystawienia paragonu fiskalnego.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 6 lutego 2020 r. (sygn. 0112-KDIL1-3.4012.553.2019. 2.NK) rozstrzygnął wątpliwości w zakresie opodatkowania usług badań technicznych pojazdów, dokonywanych przez podmiot będący ich właścicielem.

Wniosek w omawianej sprawie złożył Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. (wnioskodawca, zakład), zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym wnioskodawcy przysługuje miastu, na którego zlecenie realizuje on usługi w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Spółka posiada własną stację kontroli pojazdów, w ramach której świadczy usługi obejmujące wymagane przepisami prawa badania techniczne pojazdów, zarówno należących do klientów zewnętrznych, jak również swoich własnych. Wskazane pojazdy są wykorzystywane przez spółkę na potrzeby prowadzonej przez nią działalności gospodarczej.

We wniosku o interpretację wnioskodawca zwrócił się do organu podatkowego z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11592

Wydanie: 11592

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament