W czasie epidemii firmy informatyczne dają radę
Polska w ekspresowym tempie przestawia się na pracę zdalną. Dla części przedsiębiorstw to życiowa szansa. GRZEGORZ BURTAN
Naturalną metodą unikania bezpośrednich kontaktów z innymi ludźmi stały się dziś wideokonferencje. Według fundacji Instrat 26 proc. pracowników w Polsce pracuje w branżach, w których potencjał pracy zdalnej jest wysoki. Tu największą popularnością cieszą się programy globalnych gigantów: takich jak amerykański Zoom, Microsoft Teams czy kultowy już Skype. W ich cieniu jednak szansę dostały też mniejsze polskie firmy.
Należy do nich choćby krakowskie Eventory, które postanowiło wykorzystać popularność zagranicznych rozwiązań. Dlatego dostarcza technologię – zintegrowaną m.in. z aplikacją Zoom – do skutecznej organizacji, przeprowadzenia, monitorowania oraz mierzenia spotkań, także tych online.
– Eventory to platforma do zarządzania, ujednolicania, usprawniania, upraszczania procesów związanych z eventami offline i online. Zmniejsza tym samym ich koszty; pomaga zwiększyć poziom zaangażowania uczestników; ułatwia nawiązywanie relacji – wylicza w rozmowie z nami Andrzej Targosz, założyciel i prezes firmy.
Szkoły w trybie wirtualnym
Warszawski Betacom działa w obszarze edukacji online. Zamknięcie szkół spółka przyjęła spokojnie: rozwiązanie Betacomu nie jest nieznane w województwie wielkopolskim. Spółka wdraża tam swój program Eduwarebox w ramach programu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020.
–...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta