Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy rosną na wirusie. To bańka?

21 kwietnia 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa
źródło: Rzeczpospolita

Coraz więcej spółek pracuje nad lekami i testami na Covid-19. Branża biotechnologiczna wydaje się być wielkim beneficjentem pandemii. KATARZYNA KUCHARCZYK

Nawet o kilkaset procent podrożały w ostatnich tygodniach akcje niektórych firm biotechnologicznych w Polsce. Nasuwa się pytanie, czy nie jesteśmy świadkami bańki spekulacyjnej. Historia zna już takich wiele. Bańka internetowa czy kryptowalutowa – to tylko niektóre bolesne wspomnienia o charakterze globalnym.

– W zakresie polskich przykładów wspomnieć można chociażby modę na biopaliwa z 2006 roku czy entuzjazm z 2008 ukierunkowany na spółki budowlane, po ogłoszeniu decyzji o organizacji mistrzostw Euro 2012 – przypomina Andrzej Kopka, dyrektor ds. emisji instrumentów rynków akcji w Haitong Banku.

Wyścig po szczepionkę

Nad terapiami, szczepionkami i testami na koronawirusa pracują firmy na całym świecie. Kilkaset badań klinicznych jest w toku, więc konkurencja jest ogromna. Przewagę konkurencyjną mają terapie, które są już zarejestrowane lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11639

Wydanie: 11639

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament