Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przychody na poziomie kilku procent tego, co było

21 kwietnia 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Rząd nie naleje z pustego, ale musimy szukać rozwiązań, które są tu i teraz do implementacji, bo każdy dzień i każda złotówka dla wielu firm jest na wagę złota – mówi Michał Rudnicki, dyrektor HR w sieci Costa Europe. PAWEŁ ROŻYŃSKI

 

Jak długo wytrzymacie?

Weszliśmy w kryzys w szczęśliwym położeniu. Firma jest od lat prowadzona bezpiecznie, więc nie mamy długów i pewien zasób gotówki. Jesteśmy w stanie wytrzymać kryzys dłużej niż wiele podmiotów, które prowadzone są na granicy, na kredytach. Generowane koszty powodują, że sytuacja z każdym miesiącem staje się trudniejsza.

Pewnie możecie liczyć na pomoc właściciela, koncernu Coca-Cola.

To prawda. Za nami stoi wiarygodna organizacja. Na razie jako polski oddział jesteśmy samowystarczalni i bezpieczni. Myślę, że dwa, trzy miesiące powinniśmy sobie radzić.

Jak teraz działacie?

W połowie marca zamknęliśmy wszystkie lokale. Funkcjonowaliśmy tylko przez maszyny Costa Express, z których część też została zamknięta. 80 proc. maszyn dalej działa. Można je spotkać na stacjach Shell i sklepach Carrefour. Jednak znacznie spadły nam obroty. Przewidywaliśmy najgorszy scenariusz,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11639

Wydanie: 11639

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament