Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Razem będziemy gotowi

21 kwietnia 2020 | Prawo co dnia | Włodzimierz Chróścik

Włodzimierz Chróścik Przyszłość przyniesie jeszcze niejedną epidemię. Profesjonalni prawnicy nie mogą wówczas przechodzić w stan uśpienia. Musimy wykonywać nasze obowiązki w każdych warunkach.

Analitycy i komentatorzy powszechnie zgadzają się z oceną, że pandemia spowoduje trwałe zmiany w otaczającej nas rzeczywistości i relacjach społecznych. Podkreśla się, że po drugiej wojnie światowej ani Europa, ani Polska nie doświadczały porównywalnego w skutkach zdarzenia. Od zakończenia wojny żadne zagrożenie nie sparaliżowało całej gospodarki i społecznego życia w stopniu choćby zbliżonym.

Pandemia nie pozostanie też bez wpływu na funkcjonowanie samorządu i zawodu radcy prawnego. Wystarczy spojrzeć na ulice, przeczytać informacje prasowe, porozmawiać z kolegami, by przekonać się, jak w ciągu kilku tygodni koronawirus wpłynął na nasze codzienne życie, zwyczaje, a także na otaczający nas rynek usług prawniczych.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie jest izbą szczególną. Jesteśmy największym samorządem prawniczych zawodów zaufania publicznego w Polsce. Dziś zrzeszamy niemal 13 tys. radców prawnych i 2 tys. aplikantów. Stołeczny i, szerzej, mazowiecki rynek jest najbardziej wymagający i jednocześnie najbardziej konkurencyjny w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11639

Wydanie: 11639

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament