Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Statystyki zakażeń są zakłamywane

21 kwietnia 2020 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
źródło: materiały prasowe

Lekarze pozwą rząd, jeśli dojdzie do wyborów w maju – mówi Katarzyna Pikulska, lekarz, OZZL, porozumienie Skalpel.

Czy rekomendacja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ws. przełożenia wyborów prezydenckich o dwa lata i jednoczesne stwierdzenie, że mogą się one odbyć korespondencyjnie, gwarantuje Polakom bezpieczeństwo podczas wyborów w maju?

Środowisko lekarskie nie zgadza się z rekomendacją ministra zdrowia. Przeprowadzenie wyborów w trakcie epidemii, tuż przed jej szczytem, jest bardzo dużym zagrożeniem dla społeczeństwa. To świadome narażenie Polaków na zakażenie koronawirusem. Składamy skargę do rzecznika odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej na zachowanie ministra niegodne lekarza, na okłamywanie społeczeństwa i szerzenie treści medycznie nieprawdziwych, które dezinformują Polaków. Wybory korespondencyjne są teraz zagrożeniem – będą stanowić źródło kontaktu międzyludzkiego, czy to z listonoszem, czy z przedstawicielem Państwowej Komisji Wyborczej, czy z innymi ludźmi. Wybory spowodują większą liczbę zakażeń, co w efekcie zwiększy liczbę zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2.

Minister Szumowski powoływał się na dane z Bawarii, gdzie odbyły się wybory korespondencyjne, które pokazują, że krzywe przebiegu nie zmieniły się po wyborach.

Zarówno dane z Bawarii się zmieniły, jak i dane we...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11639

Wydanie: 11639

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament