Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy myśliwych dotyczą ograniczenia

21 kwietnia 2020 | Kraj | Wiktor Ferfecki

W Polsce mimo zakazów odbywały się polowania – twierdzą ekolodzy. – Nikt prawa nie łamał – mówi prezes Naczelnej Rady Łowieckiej.

„Dziś nad ranem udało mi się dopaść przelatka (młodego dzika – red.) sanitarnego. Była locha z ośmioma warchlakami i cztery przelatki. Mniam, mniam..." – napisał 11 kwietnia na forum dziennika myśliwych Lowiecki.pl jeden z użytkowników. Zdaniem organizacji ekologicznych to jeden z wielu przykładów świadczących o tym, że myśliwi nie respektowali przepisów, utrudniających im polowania czy wstęp do lasów.

Te zmieniały się jak w kalejdoskopie. 24 marca rząd po raz pierwszy wydał rozporządzenie, ograniczające przemieszczanie się do celów zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych. Polski Związek Łowiecki wystąpił do rządu o stanowisko w sprawie możliwości polowań, jednak na swojej stronie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11639

Wydanie: 11639

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament