Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pozwolenia na priorytetowej ścieżce

21 kwietnia 2020 | Prawo co dnia | Renta Krupa-Dąbrowska

Urzędy miast nie mogą czekać z wydawaniem decyzji inwestycyjnych, aż skończy się epidemia. Mają zająć się nimi teraz. RENATA KRUPA-DĄBROWSKA

 

Rząd chce, by większość wydziałów urzędów miast pracowała pełną parą. Przede wszystkim zależy mu na wydawaniu decyzji związanych z inwestycjami czy rejestracją samochodu.

Od środy mają wejść w życie przepisy w tej sprawie. To efekt apeli przedsiębiorców, którzy uważają, że bez możliwości załatwiania formalności maleją ich szanse na wyjście z kryzysu obronną ręką.

Bo nie będą budować

Chodzi o § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Przepis zawiera znacznie dłuższą listę zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Chodzi m.in. o pozwolenie na budowę, warunki zabudowy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11639

Wydanie: 11639

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament