Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

5G to autostrada dla nowych usług

23 czerwca 2020 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Paweł Rożyński
źródło: materiały prasowe

Digitalizacja społeczeństw i gospodarki będzie postępowała znacznie szybciej. To pozwoli gospodarkom szybciej stanąć na nogi – mówi Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei na Europę Środkowo-Wschodnią i kraje nordyckie.

 

Zaostrzył się konflikt Chiny–USA. W jakim stopniu uderzyło to w Huawei?

Zostaliśmy w to wciągnięci mimo naszej woli. Odczuwamy skutki tej wojny, szczególnie że jako dostawca rozwiązań dla całego świata i firma, która kupuje komponenty ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów, musieliśmy zdywersyfikować nasze dostawy. Ale równie silnie uderza to w firmy amerykańskie, które tracą ogromny rynek zbytu – to broń obosieczna.

Mamy jeszcze pandemię koronawirusa.

Na całe szczęście od dziesięciu lat mamy wdrożony system, który dywersyfikuje nasze łańcuchy dostaw. Mimo pandemii oraz obostrzeń, które zostały wprowadzone wobec naszej firmy, cały czas możemy dostarczać nasze produkty i rozwijać je bez przestojów.

Kryzys wymusi przyspieszenie cyfryzacji?

Efektem pandemii jest to, że ludzie muszą używać technologii cyfrowych do komunikacji. Digitalizacja społeczeństw i gospodarki będzie postępowała znacznie szybciej. To pozwoli gospodarkom szybciej stanąć na nogi. Ważne jest, żeby firmy doceniały wartość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11691

Wydanie: 11691

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament