Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krótka pamięć do Fortu Trump

23 czerwca 2020 | Świat | Jędrzej Bielecki

John Bolton był wiosną 2019 roku najważniejszym adwokatem Polski w staraniach o większą obecność wojsk amerykańskich nad Wisłą. Jego relacja o porażce projektu jest więc bolesna.

Trudno o bardziej pechową sekwencję zdarzeń dla Andrzeja Dudy. Prezydent spotka się z Donaldem Trumpem w środę, dzień po publikacji wybuchowych wspomnień doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego z lat 2018–2019. Na 500 stron książki chyba największe zażenowanie budzi ta, na której znalazł się opis spotkania prezydenta USA z kanclerz Niemiec.

„Merkel spytała (Trumpa – red.), co zamierza zrobić z Ukrainą. Trump odpowiedział pytaniem, co ona zamierza zrobić z Ukrainą. Następnie spytał: »Czy my naprawdę chcemy Fortu Trump (w Polsce)?«. Odpowiedziałem, że zgodził się na to w trakcie kilku rozmów z polskim prezydentem Andrzejem Dudą,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11691

Wydanie: 11691

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament