Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tysiąc widzów to już sukces

23 czerwca 2020 | Kultura | Barbra Hollender
Horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” w pierwszy weekend w skali całego kraju przyciągnął  33 widzów
źródło: materiały prasowe
Horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” w pierwszy weekend w skali całego kraju przyciągnął 33 widzów

Stopniowo uruchamia swoje sale Multikino, od 3 lipca zrobią to Cinema City i Helios, ale powrót nie będzie jednak łatwy.

„Nakręć się z nami na filmowe emocje!" – można przeczytać na stronie Cinema City. „Chodźcie do kina" – zachęca Multikino. „Nowe otwarcie, te same emocje" – zapewnia Helios. Ale odzyskanie widzów to nie jest proces łatwy.

W badaniach przeprowadzonych w kwietniu na zlecenie Multikina chęć wybrania się do kina w ciągu dwóch miesięcy od ich odmrożenia wyraziło 80 proc. respondentów. 20 proc. zadeklarowało, że zrobi to zaraz po otwarciu kin. Rzeczywistość nie wygląda jednak tak różowo.

Małe kina zaczęły działać wcześniej i nie są oblegane. W pierwszy weekend średnia frekwencja wynosiła w nich 3,3 widza na seans. Drugi weekend był nieco lepszy: liczba ta wzrosła do niespełna 4 osób. „Hitem" dwóch pierwszych tygodni okazał się animowany „Naprzód", który obejrzało w tym czasie 2439 widzów. „Hejter" zgromadził 1718 widzów, „Najświętsze serce" – 152, horror Bartosza Kowalskiego – „W lesie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11691

Wydanie: 11691

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament