Stracona reputacja za jazdę po polu na podwójnym gazie
Przedsiębiorca skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości nie gwarantuje bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Do takiego wniosku w niedawnym wyroku doszedł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie. Sprawa dotyczyła orzeczenia utraty dobrej reputacji przez przewoźnika drogowego Edwarda D., będącego jednocześnie osobą zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie, posiadającego licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób.
Podstawą wydania takiej decyzji była kontrola, podczas której przewoźnik przedstawił wymagane dokumenty, w tym informację z Krajowego Rejestru Karnego. Wynikało z niej, że został on prawomocnym wyrokiem uznany winnym popełnienia czynu zabronionego z art. 178a & 1 Kodeksu karnego – prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Orzeczono wobec niego grzywnę oraz trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych jednośladowych.
Decyzję starosty podtrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Zwrócił ono uwagę, że dla wydania decyzji stwierdzającej utratę dobrej reputacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta