Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jesteśmy wielką rodziną

26 sierpnia 2020 | Sport | Łukasz Majchrzak
źródło: PAP

O znaczeniu statystyki w siatkówce, nowej piłce, koronawirusie i meczach z publicznością opowiada Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry Bełchatów.

Przeszłość w roli statystyka pomaga w prowadzeniu zespołu PlusLigi?

Pomaga systematyzować myślenie o grze i wyciągać wnioski z liczb. Dzięki wiadomościom statystycznym dobierałem odpowiednią linię bloku, ataku czy obrony, a często zmieniałem ustawienie graczy na boisku. Takimi rzeczami się zajmowałem jako analityk – miałem znaleźć najlepsze czy najsłabsze ustawienie. W PGE Skrze Bełchatów czasami dobrze dobranym ustawieniem udawało nam się osiągnąć sporą przewagę nad przeciwnikami. Lubię takie siatkarskie szachy. Uważam to za mój atut.

Jest w PlusLidze trener, z którym lubi pan grać w te szachy?

Na zasadzie: on wie, że ja wiem, że on wie i kto kogo potem ogra? Powiem inaczej. Często jest tak z zawodnikami, bo już z wieloma pracowałem. Znam ich atuty, a oni z kolei wiedzą, jak ja myślę, jak chcę ich zneutralizować, dlatego będą się starali zakamuflować pewne cechy. A jeśli chodzi o trenerów? Pracowałem pięć lat z Andrzejem Kowalem i trzy lata z Andreą Anastasim. Oni dobrze znają mnie, a ja ich. Ślepsk Suwałki, prowadzony przez Andrzeja Kowala, w jednym meczu trochę mnie zaskoczył rozwiązaniami taktycznymi. Reasumując: przeszłość statystyka daje mi przewagę, każdy ma jakąś dziedzinę, w której czuje się mocniejszy. Ważne jest, żeby rozwijać się tam, gdzie są rezerwy, i wycisnąć maksimum ze swoich atutów. Dodatkowo, mamy fajny, polski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11745

Wydanie: 11745

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament