Zdrowie pracowników w czasach pandemii koronawirusa
Stres, podjadanie, więcej alkoholu i słodyczy, wzrost masy ciała – to efekty pracy zdalnej w warunkach lockdownu. Pracodawcy coraz częściej więc myślą, w jaki sposób pomóc pracownikom odzyskać zdrowie i dobrą kondycję.
Ogłoszona 11 marca ubiegłego roku przez Światową Organizację Zdrowia pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami cały porządek świata. Błyskawiczne przemiany przeszedł także rynek pracy, który w zaledwie kilka dni musiał przenieść się ze sfery realnej do sfery wirtualnej. Liczba osób pracujących zdalnie podwoiła się z w ciągu trzech miesięcy z 1 mln do 2 mln osób. A tam, gdzie nie było możliwe przejście na system zdalny, w szalonym tempie wprowadzano reżim sanitarny.
Rok pandemicznej rzeczywistości spowodował, że zmienił się nie tylko styl życia i pracy, ale także oczekiwania pracowników wobec pracodawców. Teraz najważniejsza staje się troska o zdrowie i dobrą formę pracowników. Możliwość zapewnienia dostępu do lekarza zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny jest także jednym z najważniejszych pytań stawianych przyszłemu pracodawcy. Wokół tematyki zdrowotnej toczy się również większość rozmów prowadzonych w pracy, a także poza nią. „Kapitał Zdrowia 2020. Pandemia: punkt zwrotny dla benefitów pracowniczych" to raport przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie HR i Związek Przedsiębiorców Polskich we współpracy z Benefit Systems, Grupą LUX MED i Daily fruits oraz ekspertami Szkoły Głównej Handlowej. Jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta