Czy mapa pomaga pedofilom
Użytkownik serwisu społecznościowego musi być świadom wad i zalet ukrycia swojej lokalizacji.
Nowe technologie bez wątpienia ułatwiają życie miliardom ludzi na całym świecie. Niosą jednak pewne zagrożenia, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników, nieświadomych niebezpieczeństwa.
iGen się zna
Urodzonych po 1995 r. nazywa się pokoleniem iGen. Autorką określenia jest amerykańska psycholog Jean M. Twenge. Jej zdaniem na okres dorastania tych osób nałożył się gwałtowny rozwój branży IT – m.in. wprowadzenia na rynek smartfonów. Efektem jest wyjątkowa biegłość pokolenia iGen w świecie nowych technologii. Profile na portalach społecznościowych zakładają coraz młodsi. Już w 2011 r. w Stanach Zjednoczonych z Facebooka korzystało więcej niż 12,5 mln osób poniżej 13. roku życia – granicy wiekowej wyznaczonej przez serwis.
Kolejną aplikacją cieszącą się dużą popularnością na świecie jest Snapchat. Używa go prawie 8 mln dzieci poniżej 11. roku życia.
Snapchat od 2017 r. oferuje swoim użytkownikom tzw. Snap Mapę. Dwa lata...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta