Polskie miasta chętnie wybierane przez inwestorów
Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk to miasta o największym potencjale inwestycyjnym – wynika z badań Antal, Cushman & Wakefield oraz Vastint. Do najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców należy stolica. Po piętach największym aglomeracjom depczą już mniejsze miasta.
Polska ma wiele walorów, które zachęcają potencjalnych inwestorów. To m.in. konkurencyjne koszty zatrudnienia pracowników, wykwalifikowana kadra. Niewątpliwą zaletą jest także położenie kraju.
– Pod koniec roku 2020 co czwarty szef planujący nowe inwestycje regionalne jako kierunek rozwoju wskazywał Warszawę. Szacuje się, że w Warszawie działa ok. 16 tys. przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dziesięciu osób, reprezentujących wszystkie sektory gospodarki. Według przedsiębiorców, którzy zadeklarowali inwestycje w rozwój geograficzny firmy, jest kilka aspektów świadczących o dużym potencjale stolicy. To dostępność wykwalifikowanych pracowników, doskonała infrastruktura, a także nasycenie rynku firmami o konkurencyjnym profilu – mówi Adam Nowosielski, konsultant Antal. Respondenci jako atut wskazali także dostęp do lotniska.
Wśród...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta