Teatr szuka przestrzeni, by dotrzeć do widza
rozmowa | Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach.
Jak wyglądało życie w tyskim teatrze przez ostatni rok? Czy był to czas odpoczynku czy też wykorzystaliście go na przygotowania do kolejnych sezonów?
Paweł Drzewiecki: Zadaniem teatru jest docieranie do widza z programem artystycznym bez względu na okoliczności. Dlatego, nie mogąc zaprosić publiczności na widownię, Teatr Mały w czasie lockdownu stworzył kulturalną ofertę w internecie. Zaczęliśmy od prostych form audio, prezentując codziennie rozdziały trylogii Henryka Sienkiewicza, przygotowaliśmy też słuchowiska teatralne. Ważnym momentem było dla nas uzyskanie w konkursie „Kultura w sieci" dofinansowania na realizację proLOGOS – Festiwalu Słowa Online, dzięki czemu wyprodukowaliśmy siedem słuchowisk z udziałem znakomitych aktorów, m.in.: Piotra Fronczewskiego, Tomasza Grochoczyńskiego, Judyty Paradzińskiej. Szczególnie dumni jesteśmy z naszej działalności edukacyjnej online, za pośrednictwem której młodzi adepci sztuk scenicznych, mogą poznać tajniki zawodów związanych z teatrem. Docenione zostały również nasze produkcje teatralne. Wszystkie nasze realizacje są dostępne w mediach społecznościowych Teatru Małego.
Czy przedstawienia i słuchowiska w wersji online cieszyły się takim samym zainteresowanie jak te w tradycyjnej formule?
Ilość odsłon większości przedstawień znacznie przewyższa ilość miejsc na naszej widowni, co stanowi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta