Senior w centrum uwagi
Polskie społeczeństwo starzeje się szybciej niż społeczeństwa innych europejskich krajów. GUS szacuje, że w 2035 roku co czwarty Polak będzie miał powyżej 65 lat.
O tym, co już zrobiono, by seniorzy mogli lepiej funkcjonować w przestrzeni publicznej, jak kształtuje się ich aktualna i przyszła sytuacja mieszkaniowa oraz o tym, czy deweloperzy mieszkaniowi projektują swe inwestycje z myślą o sędziwych użytkownikach, rozmawialiśmy podczas kolejnej debaty w ramach tegorocznej edycji Real Estate Impactor – wydarzenia organizowanego przez „Nieruchomości" „Rzeczpospolitej".
Dostępność
– Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie, a nasza dzietność jest najniższa ex aequo bodajże z Węgrami. To zagadnienie, na skutki którego trzeba się przygotowywać w każdym aspekcie funkcjonowania rządu, samorządu, jakichkolwiek agend władzy publicznej – mówił Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.
Miasto zdecydowało się podjąć problem starzejącego się społeczeństwa m.in. w największym programie inwestycyjnym, jaki kiedykolwiek przeprowadzono w Łodzi, czyli rewitalizacji miasta.
– Już przeszło 1 mld zł zainwestowaliśmy w zmianę wizerunku łódzkiego centrum i w całej rewitalizowanej przestrzeni nie ma ani jednego budynku, gdzie przynajmniej część lokali nie zostałaby przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i do potrzeb osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe – wskazywał Adam...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta