Na początku było groźnie
W branży TSL największy skutek pandemii to ograniczenie inwestycji, które dotknęło aż 55,6 proc. badanych przez „Rzeczpospolitą" przedsiębiorstw.
Z odpowiedzi na naszą ankietę wynika, że ponad 44 proc. przedsiębiorstw decydowało się na obniżenie płacy członkom zarządu oraz na tymczasowe obniżenie pensji pracowników. Warto jednak podkreślić, iż ponad 44 proc. firm tej branży zadeklarowało, że pandemia nie miała negatywnego wpływu na ich działalność. W ostatnim roku 50 proc. firm TSL zwiększyło zatrudnienie, 40 proc. badanych przedsiębiorstw wprowadziło nowe usługi, a 30 proc. zdecydowało się na rozbudowę swojej infrastruktury. Tylko 27 proc. firm skorzystało z pomocy państwa.
Przesyłać dużo i szybko
Wraz z rozwojem pandemii i kolejnymi ograniczeniami firmy tej branży stały się jeszcze bardziej potrzebne. Wynika to z faktu, że wzrosło zapotrzebowanie na międzynarodowe przesyłki ekspresowe, a funkcjonowanie łańcuchów dostaw zarówno w Polsce, jak i na całym świecie znacznie się zmieniło. Spowodowane było to zwiększonym zapotrzebowaniem na szybkie dostawy środków ochrony i higieny, a także wzrostem popularności e-commerce. Dotyczy to nie tylko e-transakcji między firmą a konsumentem (B2C), ale też pomiędzy firmami (B2B).
– W związku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta