Analiza interesariuszy i zarządzanie ryzykiem
Jak działa mikromobilność
Mikromobilność jest stosunkowo młodą innowacją, która pojawiła się na rynku we wczesnych latach 2000. Polega na świadczeniu usługi wypożyczenia roweru, hulajnogi lub deskorolki elektrycznej na przejazd w jednym kierunku, aby użytkownik mógł szybko i sprawnie pokonać ostatni odcinek swojej podróży. Użytkownicy usług mikromobilności wypożyczają rowery, hulajnogi lub deskorolki elektryczne w jednej lokalizacji, a zwracają je w drugim miejscu w pobliżu punktu, do którego się udają. Zazwyczaj mikromobilność jest wykorzystywana na stosunkowo krótkich dystansach – a zatem nie zastępuje usług tradycyjnego transportu publicznego, tylko je uzupełnia.
Informacja o firmie
Runnabout założono w 2005 roku w celu świadczenia usług wypożyczania rowerów – w obliczu powodzenia, jakim systemy rowerów miejskich cieszyły się w kilku innych krajach. Początkowo firma uruchomiła trzy stacje rowerowe w centrum stolicy Geelandii. W konsekwencji gwałtownego wzrostu wkrótce powstały 32 stacje w stolicy oraz stacje w 14 innych miastach w kraju. Spółka Runnabout weszła na Giełdę Papierów Wartościowych Geelandii w 2010 roku.
W roku 2012 zarząd Runnabout zlecił przeprowadzenie strategicznego badania rynku mikromobilności w Geelandii. Kierownictwo firmy zaniepokoił spadek zainteresowania tradycyjnymi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta