Uniwersalne, odnawialne paliwo
Z raportu Polskiej Organizacji Gazu Płynnego wynika, że w najbliższej przyszłości bio-LPG może stać się w Polsce zielonym paliwem w okresie przejściowym związanym z dekarbonizacją gospodarki. Jego atutem jest wykorzystanie odpadów w różnej formie, co wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju.
Autorzy raportu zauważają, że bio-LPG jest bezpośrednim odnawialnym zamiennikiem konwencjonalnego LPG, co czyni go gazowym, skroplonym paliwem. Dlatego może być stosowany w czystej postaci lub w postaci mieszanki w tych samych zastosowaniach – od pojazdów po kotły. Oznacza to, że gdy będzie on dostępny w wystarczającej ilości, wszyscy użytkownicy urządzeń zasilanych LPG będą mogli płynnie przejść na bio-LPG.
Rosnąca dostępność bio-LPG oznacza, że dzisiejsze inwestycje w łańcuch dostaw LPG i urządzenia są przyszłościowe, ponieważ mogą one działać na bio-LPG bez żadnych dodatkowych kosztów modernizacji. Przejście na bio-LPG oszczędza gospodarstwom domowym i firmom budżetu i kłopotów związanych z wymianą urządzeń lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta