Szefowie muszą się jeszcze nauczyć zaufania na odległość
Wielu menedżerów nadal z podejrzliwością traktuje pracę zdalną, choć takie podejście może demotywować pracowników
Nie ma co ukrywać, większość osób na home office urozmaica sobie pracę różnymi innymi zajęciami. A to coś posprzątają, a to coś ugotują, pobawią się z dzieckiem, czy nawet zerkają w telewizor. Nie oznacza to jednak, że pracują mniej produktywnie.
Potwierdzają to badania pracodawców, którzy w zdecydowanej większości dobrze lub nawet bardzo dobrze oceniają efektywność pracujących zdalnie. Pomimo to spora część szefów wciąż nie ufa swoim podwładnym.
Sceptyczne podejście
Aż 39 proc. zarządzających uważa, iż podczas pracy zdalnej obowiązki służbowe nie są wykonywane równie efektywnie i sumiennie jak w biurze –wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ricoh. Co prawda pełne zaufanie do swoich pracowników deklaruje prawie tyle samo – 35 proc. – szefów, ale odsetek tych „podejrzliwych" wydaje się bardzo duży. Tym bardziej że badanie wykonano w sierpniu tego roku, a więc już po kilkunastu miesiącach doświadczeń pracy zdalnej.
Ankieta Ricoh przeprowadzona została...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta