Konsekwencje podatkowe przyznania pracownikowi pakietu medycznego
Koszty pakietu medycznego finansowanego przez pracodawcę nie stanowią przychodu dla pracownika tylko w części dotyczącej profilaktyki zdrowotnej związanej z wykonywaną pracą.
Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidulanej z 9 września 2021 r. (0112- KDWL.4011.123.2021.2.JK).
Stan faktyczny
W przedstawionym we wniosku stanie faktycznym spółka planuje udostępniać nieodpłatnie swoim pracownikom, zarówno fizycznym narażonym na hałas i konieczność dźwigania znacznych ciężarów, jak i umysłowym narażonym na m.in. niekorzystne czynniki psychospołeczne wynikające z zajmowanych przez nich stanowisk decyzyjnych, podstawowy pakiet medyczny, nabyty pierwotnie od uprawnionego podmiotu zajmującego się dostarczaniem usług w tym zakresie. Podstawowy pakiet obejmuje świadczenie z zakresu medycyny pracy oraz profilaktyki zdrowotnej, w tym zarówno związanej z wykonywaną pracą, jak i rozumianej szerzej, tj. niezwiązanej z wykonywaną pracą. Pracownicy będę mieć również możliwość wyboru rozszerzonego pakietu medycznego. W takim przypadku spółka pokryje koszt pakietu podstawowego, a pracownik...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta