Polski potencjał stoczniowy wesprze offshore wind
Oczekujemy przedstawienia dokładnego harmonogramu inwestycji w budowę farm wiatrowych na Bałtyku wraz z określeniem zasobów niezbędnych do jej realizacji – mówi Dariusz Jaguszewski, członek zarządu stoczni Remontowa Shipbuilding SA.
Polska stoi przed wielkim wyzwaniem budowy morskiej energetyki wiatrowej. To nowy obszar działalności w naszym kraju. Jakie doświadczenia z offshore wind ma RSB?
Dla sektora offshore budujemy statki od 20 lat.
Na 120 przekazanych w tym czasie jednostek połowa była przeznaczona dla działających na tym rynku armatorów z USA, Kanady, Włoch, Singapuru, Szkocji i Norwegii. Były to wielozadaniowe statki różnych typów, obsługujące platformy na morzu. Dobrze opanowaliśmy technologię ich budowy, integrując na nich całą gamę różnych urządzeń i systemów, dzięki którym statki te pełnią swoje funkcje.
W roku 2016 przekazaliśmy kablowiec, który od wielu lat pracuje przy instalacjach wielu morskich farm wiatrowych na wodach europejskich. Był to pierwszy całkowicie nowy statek tego typu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta