Naukowcy głowią się, jak oszukać śmierć
Laboratoria w Dolinie Krzemowej pracują nad, wydawałoby się, niemożliwym – życiem wiecznym. Pieniądze płyną m.in. od Google'a i Jeffa Bezosa.
Długowieczność jest możliwa. A przynajmniej tego starają się dowieść naukowcy z takich startupów i firm technologicznych, jak Altos Labs, Calico, AbbVie czy Unity Biotechnology. W praktyce to niezwykle zaawansowane ośrodki badawcze, głównie z Doliny Krzemowej, za którymi stoją wielkie pieniądze potężnych inwestorów – koncernu Google, jednego z najbogatszych ludzi na świecie Jeffa Bezosa, Yuriego Milnera, rosyjsko-izraelskiego przedsiębiorcy, założyciela Mail.ru, czy Petera Thiela, twórcy PayPal.
Pomysły są różne – od majstrowania przy genach przez wymianę organów po transfer świadomości.
Ludzie jak nicienie
Zespół naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, szukając w przyrodzie inspiracji do badań nad ludzką długowiecznością, przeanalizował genomy 88 gatunków ryb sebastes z rodziny skorpenowatych. Niektóre z tych pływających w Oceanie Spokojnym stworzeń należą do najdłużej żyjących znanych nam kręgowców – potrafią przetrwać nawet 200...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta