Zaciemnienia finansów państwa ciąg dalszy
Choć najcięższy kryzys gospodarczy związany z pandemią raczej już za nami, rząd planuje nadal stosować awaryjne sposoby zarządzania publicznymi pieniędzmi. Tymczasem brak przejrzystości w tym zakresie kosztuje nas nawet 1 mld zł rocznie.
Ministerstwo Finansów chce, by wydatki niewygasające z 2021 r. można było realizować aż do końca listopada 2022 r. – wynika z planu działań legislacyjnych rządu na IV kwartał.
Resort wyjaśnia, że da to pewną elastyczność gospodarowania środkami budżetowymi, bo także w przyszłym roku będzie można realizować te przedsięwzięcia, które – choć zaplanowane do finansowania – nie zostały ukończone w tym roku. Bez odpowiedniego rozporządzenia wszystkie projekty trzeba by skończyć już w I kwartale 2022 r. i „oddać" pieniądze do budżetu. Dokładną listę zadań i kwoty wydatków...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta