Tańsze studia online
Uczelnie przedłużają kształcenie zdalne, a studenci chcieliby za taką naukę płacić mniej. Uniwersytety i szkoły wyższe nie kwapią się do obniżki czesnego.
Nie wszyscy studenci wracają na uczelnie po świąteczno-noworocznej przerwie. Na Politechnice Wrocławskiej wszystkie zajęcia i egzaminy z powodu dużej liczby zachorowań na koronawirusa odbywają się wyłącznie zdalnie. Rektor wydłużył taką formę nauki do końca semestru zimowego. Na przedłużenie nauczania online zdecydowały się także władze Uczelni Vistula i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego (z wyjątkiem wydziału medycznego). Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i w Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi nauka zdalna również potrwa do końca zimowego semestru.
Nieadekwatne opłaty
Choć studenci do nauki przed komputerem już przywykli, wielu uważa, że ponoszone przez nich opłaty są teraz zbyt wysokie.
– Uczelnie ze względu na nieobecność studentów w ich murach ponoszą częściowo niższe koszty związane z utrzymaniem budynków. Na niektórych kierunkach, np. kosmetologicznych, czesne zawiera koszty korzystania ze specjalistycznego sprzętu. Nauczanie zdalne nie zawsze jest też tej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta