Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sejmowy numer „na Mejzę” przestanie być możliwy

14 stycznia 2022 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Po tym, gdy były wiceminister sportu niemal bezkarnie zwlekał ze złożeniem oświadczenia majątkowego, uszczelnienia przepisów chce sejmowa komisja.

450 tys. zł oszczędności, mieszkanie o wartości 500 tys. zł i milion zł dochodu wynikającego z prowadzenia jednej ze spółek – takie dane wpisał do oświadczenia majątkowego poseł niezrzeszony Łukasz Mejza. Wszedł do Sejmu w marcu na miejsce zmarłej posłanki PSL Jolanty Fedak, a oświadczenie za 2020 rok miał złożyć do końca kwietnia. Zrobił to dopiero po kilku miesiącach, ale wkrótce taka zwłoka ma przestać być możliwa. Na kwiecień sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych zaplanowała dyskusję na temat uszczelnienia przepisów ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

– Z tej dyskusji powinna wyniknąć zmiana ustawy. Jednak jeszcze za wcześnie na rozmowy o kierunku, w którym pójdziemy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12165

Wydanie: 12165

Spis treści
Zamów abonament