Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lider związkowy to też pracownik firmy

14 stycznia 2022 | Prawo co dnia | Aleksandra Tarka

Szkolenie sfinansowane przez pracodawcę, które ma zwiększyć wiedzę i świadomość biznesową, korzysta ze zwolnienia z PIT.

Firmom coraz trudniej o dobrego pracownika. Dlatego istotną zachętą – oprócz klasycznych bonusów czy premii – stają się darmowe szkolenia. I choć ustawodawca wspiera takie inicjatywy specjalnym zwolnieniem, fiskus pali się, by prawo do niego potwierdzać. Przykładem takiego podejścia jest sprawa, którą na korzyść podatników przesądził właśnie Naczelny Sąd Administracyjny.

Klucz do sukcesu

Spór dotyczył pracowników, ale trafił na wokandę z inicjatywy pracodawcy. Spółka – jeden z liderów rynku paliwowego w Polsce – we wniosku o interpretację wyjaśniła, że jej pracownicy uczestniczą w finansowanych przez nią szkoleniach. Zaznaczyła, że w zakładzie działają organizacje związkowe, a jedno ze szkoleń dotyczy właśnie budowania świadomości biznesowej liderów związkowych. Pracodawca podkreślił jednak, że celem szkolenia jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności interdyscyplinarnego, kompleksowego spojrzenia na działalność firmy, m.in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12165

Wydanie: 12165

Spis treści
Zamów abonament