Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

500 tys. nauczycieli z niższą pensją

14 stycznia 2022 | Prawo co dnia | Mateusz Rzemek

Samorządy muszą zwrócić nawet 200 mln zł nadpłaconego podatku, ale nie zrobią tego bez podstawy prawnej.

Na poniedziałkowym spotkaniu z Ministerstwem Finansów w sprawie zwrotu nadpłaconego podatku uczestniczyło ponad 11 tys. osób. Samorządowcy nie mają wątpliwości, że liczba zainteresowanych, którzy zgłosili się w tak krótkim czasie, wskazuje na to, że problem z zaniżonymi wynagrodzeniami jest naprawdę poważny. Dlatego w piątek odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli MF z samorządowcami, którzy nie wiedzą, na jakich zasadach mają wypłacać nauczycielom zwrot zawyżonego podatku.

Zamieszanie z wypłatami

Po wejściu w życie Polskiego Ładu okazało się bowiem, że w myśl nowych przepisów dostali oni nawet o kilkaset złotych niższe wynagrodzenie przez wyższy podatek potrącony od ich przychodów. Najpierw rząd za winnych uznał księgowych jako odpowiedzialnych za błędne naliczenie pensji. Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie osoby zarabiające do 5 tys. zł miesięcznie miały bowiem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12165

Wydanie: 12165

Spis treści
Zamów abonament