Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec umocnienia złotego

14 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

W czwartek z rana złoty jeszcze starał się poprawić notowania do głównych walut. Końcówka dnia przyniosła jednak odbicie dolara i euro.

 

Notowania dolara i euro zniżkują od połowy grudnia. W czwartek notowania USD/PLN dotarły do 3,95 zł, a EUR/PLN do nieco ponad 4,52 zł. Jak na razie te poziomy wydają się zbyt trudne do pokonania dla krajowej waluty. W drugiej części dnia euro umacniało się o około 0,3 proc., a dolar o 0,12 proc.

Tymczasem kurs głównej pary walutowej, tj. EUR/USD, z hukiem wybił się w środę z wielotygodniowej konsolidacji. W czwartek jedno euro kosztowało już 1,146 dolara. Jeszcze nieco ponad miesiąc temu kurs EUR/USD testował pułap 1,12. Dolar traci na wartości na szerokim rynku po publikacji najnowszego odczytu inflacji, która okazała się najwyższa od 40 lat. Nastroje psują też dane o zakażeniach koronawirusem, których liczba w ostatnich dwóch tygodniach dynamicznie rośnie. Analitycy nie spodziewają się też pozytywnych zaskoczeń ze strony danych makroekonomicznych.

Czwartkowe popołudnie przyniosło jeszcze lekkie spadki bitcoina, który nie był w stanie przebić oporu w okolicach 44 tys. dol.

Wydanie: 12165

Wydanie: 12165

Spis treści
Zamów abonament