Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekrutacyjna gorączka trwa i szybko nie minie

14 stycznia 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Miniony rok był rekordowy pod względem liczby wakatów ogłoszonych w internecie. Największy od trzech lat wybór ofert mieli też bezrobotni w urzędach pracy. W 2022 r. może paść kolejny rekord.

 

Ponad 3,6 miliona ofert pracy opublikowano łącznie w 2021 r. w polskim internecie, na portalach pracy i w mediach społecznościowych. To aż o 28 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z analizy Adecco Group i Job Market Insights, którą „Rzeczpospolita" publikuje jako pierwsza. Podobny rekord pokazują też dane z najnowszego, udostępnionego „Rzeczpospolitej" raportu firmy Grant Thornton, a także wyniki internetowego Barometru Ofert Prac (BOP), który od lat opracowuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z Biurem Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Jak zwraca uwagę Monika Smulewicz, partner w Grant Thornton, przez większość (ostatnie siedem miesięcy) ubiegłego roku liczba nowych ofert pracy była nawet wyższa niż przed pandemią.

Brawurowo przez pandemię

– Dane pokazują, że rodzimi pracodawcy w brawurowy sposób potrafili poradzić sobie ze skutkami pandemii i rozwijają się w jeszcze szybszym tempie niż przed jej wybuchem. Te wyniki to także dobry prognostyk na przyszłość – ocenia Monika Smulewicz.

Tej optymistycznej prognozy nie obniża widoczne w danych Adecco i Grant Thornton spowolnienie rekrutacji w grudniu 2021 r. w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12165

Wydanie: 12165

Spis treści
Zamów abonament