Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co oznacza walka o lepszy klimat

14 stycznia 2022 | Kraj | Michał Kolanko
źródło: Rzeczpospolita

Polacy chcą walki ze zmianami i są gotowi na modyfikacje stylu życia. Ale przekształcenia energetyczne budzą też obawy i niepewność.

Na początku 2022 roku jest już jasne, że temat zmian klimatycznych i konsekwencji transformacji energetycznej może być jednym z najważniejszych politycznie i społecznie w tej dekadzie.

Nowy sondaż YouGov przeprowadzony dla międzynarodowej inicjatywy More In Common, którego wyniki poznała „Rzeczpospolita" pokazuje, że Polacy domagają się bardziej aktywnej walki ze zmianami klimatycznymi, ale i mają wątpliwości dotyczące tego, co niesie ze sobą transformacja.

Na przełomie lat 2021 i 2022 sprawy klimatyczne zajmują coraz więcej przestrzeni w programach i działaniach sił politycznych w Sejmie i poza nim. Można się spodziewać, że znaczenie takich postulatów będzie w przyszłości tylko rosło, zwłaszcza biorąc pod uwagę plany UE w tej sferze.

Cały krajobraz polityczno-społeczny zaczyna się od tego, że aż 74 proc. ankietowanych w badaniu z połowy grudnia ubiegłego roku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12165

Wydanie: 12165

Spis treści
Zamów abonament