Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polowanie na sowite dywidendy

21 kwietnia 2022 | Moje pieniądze | Jacek Mysior
Jest szansa, że w 2022 r. dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie będą bardziej obfite niż w poprzednim. W 2021 r. spółki znacząco zwiększyły zyski, poprawiając możliwości wypłaty dywidendy
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Jest szansa, że w 2022 r. dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie będą bardziej obfite niż w poprzednim. W 2021 r. spółki znacząco zwiększyły zyski, poprawiając możliwości wypłaty dywidendy

W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki stopy dywidendy, tegoroczne wypłaty zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Wspólnie z analitykami sprawdzamy, które firmy będą hojne dla akcjonariuszy.

Sezon dywidend na warszawskiej giełdzie nabiera tempa. Do tej pory już prawie 60 spółek wyszło z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2021 r., a wiele innych zadeklarowało gotowość do jej wypłaty. Sprawdzamy, gdzie w tym roku inwestorzy mogą liczyć na atrakcyjne profity.

Jest szansa, że w roku 2022 dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie będą bardziej obfite niż w poprzednim. W 2021 r. spółki znacząco zwiększyły zyski, poprawiając możliwości wypłaty dywidendy.

– Mocne odbicie koniunktury gospodarczej i wyników finansowych spółek z giełdy po okresie zawirowań z 2020 r. pozwoliło im na poprawienie sytuacji bilansowej. Według danych Bloomberga, zagregowany poziom przychodów dla WIG wzrósł w zeszłym roku o blisko 24 proc. rok do roku, a zysk operacyjny udało się w tym okresie porównawczym podwoić. Przełożyło się to również na poprawę wskaźników płynności i zadłużenia, co w konsekwencji powinno implikować wzrost poziomu dywidendy wypłacanej na akcję przez spółki – wyjaśnia Lukas Cinikas, analityk BM BNP Paribas.

Prawdziwe dywidendowe perełki czekają na inwestorów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12247

Wydanie: 12247

Spis treści

Zamów abonament