Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mocny zwrot w stronę ubezpieczeń na życie

21 kwietnia 2022 | Moje pieniądze | Regina Skibińska
Ubezpieczenie na życie zapewnia przede wszystkim finansowe wsparcie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Ubezpieczenie na życie zapewnia przede wszystkim finansowe wsparcie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej

Większa śmiertelność w czasie pandemii sprawiła, że Polacy bardziej myślą o polisach ochronnych na życie. Towarzystwa odnotowują wzrost sprzedaży.

35-letnia kobieta doznała urazu głowy w wyniku wypadku na rowerze i konieczne było leczenie operacyjne. Miała polisę na życie z umowami dodatkowymi. Ubezpieczyciel wypłacił świadczenie z tytułu niezdolności do pracy i poważnej choroby. Łącznie otrzymała 150 tys. zł. To przykład tego, że polisa na życie to nie tylko zabezpieczenie naszych bliskich na wypadek naszej śmierci, ale także rozwiązanie dla nas, gdy chcemy ochronić swoje finanse i zapewnić sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa w razie poważnych problemów zdrowotnych.

Pandemia sprzyja zakupowi polis

Na rynku życiowym w 2021 r. rosły zarówno wypłaty świadczeń, jak i zebrana przez ubezpieczycieli składka. Miało to związek ze zwiększonym zainteresowaniem polisami ochronnymi oraz ze zwiększoną śmiertelnością z powodu pandemii. Ogółem składka z ubezpieczeń na życie wyniosła 22,1 mld zł.

– Ostatni kwartał 2021 r. to wyhamowanie wzrostu wypłacanych świadczeń z tytułu polis na życie. Jeśli jednak rozpatrujemy pod tym kątem cały zeszły rok, to niewątpliwie pandemia była...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12247

Wydanie: 12247

Spis treści

Zamów abonament