Program regionalny ma wspierać projekty zdrowotne, edukacyjne i społeczne
Edukacja i szkolenia, otwarcie na ludzi mających trudności z dostosowaniem się do wyzwań współczesnego świata, promowanie przedsiębiorczości – to przykładowe działania finansowane z EFS.
Program „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027” to następca regionalnego programu operacyjnego na lata 2014– –2020. To z niego, wzorem perspektyw finansowych 2007–2013 oraz 2014–2020, współfinansowane będą liczne inwestycje oraz tzw. projekty miękkie. Rozwój, zakup lub modernizacja infrastruktury to przede wszystkim domena Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Przykładowe projekty
O przykładowych projektach i celach, które zamierzają osiągnąć władze województwa mazowieckiego dzięki jego środkom, pisaliśmy w ubiegłotygodniowym wydaniu dodatku „Dobra Administracja”. Była tam mowa np. o inwestycjach zwiększających efektywność energetyczną i przyczyniających się do ochrony środowiska, w tym ograniczania szkodliwych emisji, przygotowania się do zmian klimatycznych. Dotacje z EFRR posłużą dalszemu poprawianiu (zrównoważonej) komunikacji, mobilności. Jednak fundusze unijne to przecież nie tylko dotacje na budowę lub modernizację infrastruktury.
Dla służb publicznych
To także pieniądze na działania służb publicznych, w tym zatrudnienia i rynku pracy, służb związanych ze szkolnictwem i edukacją, ale także organizacji pozarządowych, w tym podmiotów ekonomii społecznej, czy też lokalnych społeczności. Jakie zatem działania zamierzają wspierać władze wojewódzkie w perspektywie sięgającej 2030 roku. Jakie cele...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta