Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trener uwieszony na płocie

19 lipca 2022 | Sport | Kamil Kołsut
Trener sprinterów Rana Reider ma zakaz wstępu na stadion, choć jego sprinterzy zdobywają medale
autor zdjęcia: PAP/EPA
źródło: Rzeczpospolita
Trener sprinterów Rana Reider ma zakaz wstępu na stadion, choć jego sprinterzy zdobywają medale

Eugene to amerykański dom królowej sportu, ale też stajnia Augiasza, co okazało się także podczas mistrzostw świata.

Wiele lat pracował tu sławny niegdyś, a dziś zdyskwalifikowany za doping trener Alberto Salazar, a już w trakcie mistrzostw zakaz wstępu na stadion dostał Rana Reider, choć jego podopieczni kilka dni temu zostali medalistami mistrzostw świata.

Marvin Bracy zdobył srebro, a Trayvon Bromell brąz w biegu na 100 m, ale ich szkoleniowiec tego nie widział. Reider był na stadionie rozgrzewkowym, jednak tylko przez chwilę. Dostał się tam nielegalnie – światowa federacja zablokowała jego akredytację, gdyż jest oskarżony o niewłaściwe zachowania seksualne. Na widok policji wziął nogi za pas. Jeśli sytuacja się powtórzy, zostanie aresztowany.

Reporter „Guardiana” dzień później sfotografował go uwieszonego na płocie stadionu rozgrzewkowego. Zakazu nie złamał, bo był poza obiektem, ale wciąż wspierał swoich podopiecznych.

Reider dostał wilczy bilet, a postępowanie w jego sprawie prowadzi organizacja SafeSport. Niezależnie od tego śledztwa już w 2014 r. brytyjska federacja – jak informował „The Times” – próbowała oskarżyć go o romans z 18-letnią biegaczką należącą do kadry narodowej.

Podopiecznymi Reidera są także m.in. Adam Gemili i Laviai Nielsen. To Brytyjczycy, którzy dla pracy z nim porzucili 33 tys. euro rocznego wsparcia z brytyjskiej National Lottery. Ich decyzji nie zmieniła nawet wpadka Blessing Okagbare, która przyjmowała erytropoetynę, co rzuciło cień na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12321

Wydanie: 12321

Spis treści
Zamów abonament