Rowerowa Stolica Polski to coś więcej niż projekt. To styl życia
Liczba miast uczestniczących w rywalizacji w 2022 roku wzrosła do 56. Rowerzyści przejechali łącznie przez miesiąc zabawy 8,4 miliona kilometrów!
Przez cały czerwiec mieszkańcy kilkudziesięciu polskich miast wsiadają na rowery z bydgoską aplikacją Aktywne Miasta i rywalizują o puchar. Ale czy w tej całej zabawie naprawdę chodzi o to, które miasto jest najbardziej rowerowe? Patrząc na zaangażowanie Polaków, którzy biorą udział w rowerowych rajdach, pokazują swoje aktywności w mediach społecznościowych, kupują dedykowane gadżety sportowe, wiemy, że chodzi o coś więcej. Stajemy się coraz bardziej świadomym społeczeństwem, chcemy żyć zdrowo, ekologicznie. Projekt Aktywne Miasta wpisuje się w ten trend.
Coraz częściej polskie miasta wzorem Zachodu angażują się w tematykę rowerową i promują jednoślad jako wygodny środek transportu. Nic dziwnego, skoro rowerzystów przybywa, moda na rower jest coraz bardziej powszechna, a w miastach królują rowery i hulajnogi, także te elektryczne. Władze samorządowe podejmują szereg działań zmierzających do rozbudowy infrastruktury rowerowej i modernizacji już istniejących rozwiązań. Nie brakuje projektów prorowerowych o charakterze społecznym, edukacyjnym czy sportowym. Na tle wszystkich działań podejmowanych w naszym kraju zdecydowanie wyróżnia się unikalny ogólnopolski projekt rowerowy pn. Rowerowa Stolica Polski, który został zainicjowany i wdrożony przez miasto Bydgoszcz.
Na czym polega bydgoska inicjatywa rowerowa?
Od czterech lat Bydgoszcz zaprasza...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta