Uczelnia Vistula otwiera filie za granicą
rozmowa | dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor i rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula
Akademia Finansów i Biznesu Vistula (AFiBV), jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce, świętuje w tym roku 30-lecie. Wiele się zmieniło przez te lata. Swoją pozycję uczelnia buduje na solidnych fundamentach poprzedników. Co udało się państwu osiągnąć?
Warzyniec Konarski: AFiBV, choć zwrócona ku przyszłości i skoncentrowana na rozwoju, ceni własną historię i promuje szacunek dla poprzedników. Nukleusem naszej uczelni była Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, a od 2012 roku jesteśmy uczelnią wyższą pod nazwą Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Z czasem dołączyły do nas cztery inne uczelnie. Nasza pozycja na rynku edukacyjnym jest ugruntowana i silna. W rankingach polskich szkół wyższych mieścimy się w czołówce. Jesteśmy rozpoznawalni w świecie i współpracujemy z wieloma zagranicznymi uczelniami. Od lat wyróżnia nas poziom umiędzynarodowienia. Kształcą się u nas młodzi ludzie ze 100 krajów świata, czym nie może się pochwalić żadna uczelnia publiczna i niepubliczna w Polsce. Niedawno Vistula otrzymała bardzo dobre wyniki ewaluacji działalności naukowej. Uzyskała kategorię „A” dla dyscypliny historia oraz nauki o zarządzaniu i jakości oraz kategorię „B+” dla nauk o polityce i administracji. Ufam, że już wkrótce pozwali to nam nadawać stopień doktora habilitowanego na kierunku zarządzanie. Chcemy utrzymać pozycję...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta