Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kryptowalutowa posucha się pogłębia

23 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Hubert Kozieł
źródło: Rzeczpospolita

Upadek giełdy FTX wywołał wstrząsy wtórne na rynku. Kryzys zaufania dotyka kolejne spółki z branży wirtualnych walut. Pod presją jest m.in. Genesis.

Firma kryptowalutowa Genesis ma problem z zebraniem 1 mld dol. świeżego kapitału dla swojego ramienia pożyczkowego i ostrzega klientów, że może ogłosić bankructwo – donosi agencja Bloomberga. To kolejny wstrząs dla rynku kryptowalut, mocno już doświadczonego przez niedawną plajtę giełdy FTX.

Problemy firm kryptowalutowych podsycają przecenę na rynku wirtualnych walut. Bitcoin tracił we wtorek ponad 2 proc. Jego kurs spadł do 15,7 tys. USD. W ciągu tygodnia zniżkował o prawie 7 proc., przez miesiąc stracił 19 proc., od początku roku 66 proc., a przez ostatnie 12 miesięcy 72 proc. Bitcoin stracił na wartości wobec amerykańskiej waluty przez ostatni rok bardziej niż na przykład lira turecka, która osłabła „tylko” o 39 proc.

Kapitał do zdobycia

Genesis Trading to dom maklerski...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12427

Wydanie: 12427

Spis treści
Zamów abonament