Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nierealne hokejowe marzenia

23 listopada 2022 | Ekonomia i rynek | Włodzimierz Sowiński Przemysław Tychmanowicz
źródło: Rzeczpospolita

Sponsorów nie ma zbyt wielu, a to oznacza, że ciężar finansowania klubów hokejowych w Polsce w większym lub mniejszym stopniu spada na samorządy.

Hokej jako jedyna gra zespołowa w naszym kraju nie ma sponsora zarówno dla reprezentacji, jak i rozgrywek ligowych. Owszem, działacze związkowi od lat czynią starania, by zmienić tę sytuację, ale niewiele z tego wynika. Jedynie samorząd województwa śląskiego, nie tylko przy okazji turniejów mistrzowskich, wspiera reprezentację i Śląski Dom Hokeja. I ten gest jest bardzo doceniany.

Rozgrywki ligowe, prowadzone przez osobną spółkę, w przeciwieństwie do innych dyscyplin zespołowych w Polsce również nie mają sponsora tytularnego. Trudno się więc dziwić, że hokej jawi się jako ubogi krewny na tle innych dyscyplin. Skąd się to bierze? Może potencjalnych darczyńców odstraszają długi, jakie ciągną się od lat za związkową centralą. Do tego ciągle rosną w efekcie narastających odsetek od zaległości.

Czy w tej sytuacji może dziwić opinia, którą powtarza się w środowisku, że gdyby nie samorządy, to zapewne hokeja na lodzie nie byłoby w naszym kraju? Zdają sobie z tego sprawę działacze wszystkich szczebli: od związkowej centrali do kierownika praktycznie każdej drużyny ligowej.

Pomoc magistratu

Z danych zebranych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że w 2021 r. kluby najwyższej klasy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12427

Wydanie: 12427

Spis treści
Zamów abonament